Шановні жителі сіл Улянівка та Тарасівка!
09 лютого 2024 року розпочалася процедура громадського обговорення кандидатури старости Улянівського старостинського округу №8 Калініченка Сергія Петровича.
З 22 січня 2024 року проводився збір резюме бажаючих на цю посаду. Окрім Калініченка Сергія Петровича, документи подали Михайловський Микола Миколайович та Рубан Юлія Михайлівна.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» кандидатура старости вноситься на громадське обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) сільським головою.
Прохання не плутати «громадське обговорення» з «прямими виборами» чи «рейтинговим голосуванням». Саме сільський голова обирає кандидатуру на посаду старости, за умови його підтримки жителями старостинського округу.
Так, це нова процедура для жителів громади, адже відповідні зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» внесено лише у липні 2021 року. Відповідно до внесених змін, сільський голова перед поданням кандидатури старости на затвердження сесією, має обов’язково обговорити його кандидатуру з жителями старостинського округу.
Звертаємо вашу увагу, що кандидатура вважається погодженою з жителями відповідного старостинського округу, якщо в результаті громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) отримала таку підтримку у старостинському окрузі:
· з кількістю жителів до 1500 - більше 20 відсотків голосів жителів від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах.
Окрім того, виникають питання щодо так званого «дистанційного голосування» через засоби електронного зв’язку. На жаль, процедурою не передбачено такий формат. Підтримати кандидата можна лише зареєстрованим в селі Улянівка та Тарасівка жителям, пред’явивши паспорт громадянина України та проставивши підпис у опитувальному листі.
Нагадуємо, що опитування жителів розпочнеться 14 лютого 2024 року. Про формат опитування, дати, час та місце вас буде проінформовано додатково членами комісії, до якої входять:
1. Білоус Людмила Вікторівна - секретар Ташанської сільської ради та виконавчого комітету, голова комісії;
2. Степанчук Катерина Сергіївна – начальник управління з надання адміністративних послуг та державної реєстрації виконавчого комітету Ташанської сільської ради, секретар комісії;
3. Сіверський Сергій Станіславович – головний спеціаліст управління з надання адміністративних послуг та державної реєстрації виконавчого комітету Ташанської сільської ради, член комісії;
4. Куртяк Ігор Іванович – депутат Ташанської сільської ради, член комісії;
5. Шило Наталія Юріївна – жителька села Тарасівка, член комісії;
6. Каплюк Аліна Миколаївна – депутат Ташанської сільської ради, член комісії;
7. Мардело Лариса Григорівна – жителька села Улянівка, член комісії.

Фото без опису