22 червня 2023 року Ташанська громада прийняла участь у нараді "Підтримка внутрішньо переміщених осіб, соціальний захист сімей загиблих та учасників бойових дій, підтримка ментального здоровʼя населення".

Ці питання обговорили сьогодні за участі Віцепремʼєр-міністра Ірини Верещук під час першого засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Київській обласній державній адміністрації.

Сьогодні на Київщині зареєстровано понад 330 тис. внутрішньо переміщених осіб. Спільно з міжнародними партнерами створено 94 місця компактного проживання, в тому числі 17 модульних містечок. Водночас ВПО потребують не лише забезпечення житлом. Їх ефективна інтеграція та адаптація залежить від надання якісних соціальних, освітніх послуг, а також доступної медицини. Крім того, вирішення потребує ще одне питання – забезпечення робочими місцями. Наразі на Київщині через службу зайнятості працевлаштовані лише 1,5 тисячі вимушених переселенців.

Не менш важливою є організація системи соціального захисту членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій у територіальних громадах. Це не має вирішуватися формально. Переконаний, що голови громад зобов’язані знати прізвища цих людей та їхні потреби, щоб особисто все вирішувати в найкоротші терміни.

Значної уваги також потребує ментальне здоров’я мешканців Київщини. Наша область активно бере участь у Всеукраїнській програмі ментального здоров’я «Ти як?», яка реалізується в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Окупація, активні бойові дії на території області, щоденні повітряні тривоги, ракетні обстріли негативно впливають на кожного з нас. За даними фахівців, кожен четвертий українець потребує психологічної підтримки. І це наш обов’язок – допомогти комплексно всім, хто цього потребує.

Київщина вже активно працює над необхідними освітніми заходами, соціальним супроводом громадами осіб із ментальними розладами, доступними та якісними медичними послугами.

Тільки в єдності наша сила!