Київський обласний центр зайнятості продовжує активну співпрацю з роботодавцями Київщини та допомагає їм у підборі підходящих працівників.

Зокрема, станом на 26 травня 2022 року з Київським обласним центром зайнятості співпрацює понад 2 400 роботодавців, які подали 953 вакансії на укомплектування. Майбутнім працівникам готові запропонувати заробітну плату у розмірі до 25 000 грн. Найбільш оплачуваними вакансіями Київщини за останні місяці стали: слюсар з ремонту технологічних установок, оператор лінії у виробництві харчової продукції, складальник покришок, головний конструктор, головний технолог, лікар-невропатолог, лікар-отоларинголог тощо до 20 000 тис. грн./міс. Роботодавці Київщини також готові платити водію навантажувача, складальнику-клепальнику, зуборізальнику, оператору автоматичних та напівавтоматичних ліній, верстатів та установок, логісту, дояру, інженеру-механіку, листоноші, механіку з ремонту транспорту, машиністу енергоблока тощо.

 

Де отримати інформацію про вакансії служби зайнятості?

 

      Вакансії, які подають роботодавці до служби зайнятості, можна отримати у тому центрі зайнятості, в якому ви зареєстровані, переглянути на сайті Київської обласної служби зайнятості за посиланням https://kir.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy або на телеграм-каналі "Робота зараз: Державна служба зайнятості" https://t.me/worknowdcz.

      Зареєструйтесь в особистому кабінеті, щоб бачити інформацію щодо пошуку роботи, інформаційних заходів служби зайнятості та нарахування допомоги по безробіттю.

     Для цього потрібно зайти на наш сайт  https://kir.dcz.gov.ua/ та натиснути жовту кнопку «Персональний кабінет» ? https://kir.dcz.gov.ua/cabinet

Уважно прочитати інструкцію та послідовно виконати дії, які в ній прописані ?https://cutt.ly/yt99nm6

    Якщо ви все зробили правильно, автоматично буде створено обліковий запис.

Це лише перший етап реєстрації. Поки що у вас обмежений доступ до даних , які мають відображатися в кабінеті. Далі потрібно зв’язатися з вашим кар’єрним радником. Він внесе в систему унікальний логін, пароль, а також електронну адресу, і лише тоді в персональному кабінеті відображатимуться розділи :

- «Взаємодія зі службою зайнятості»

- «Інформація для пошуку роботи»

- «Відвідування ЦЗ, отримані послуги»

- «Семінари та масові заходи»

- «Нарахування та виплати»

- «Направлення на працевлаштування»

- «Профнавчання»

     Наразі статус безробітного надається без вимоги до наявності підходящої роботи. Виплата допомоги по безробіттю призначається з першого дня реєстрації як безробітного в службі зайнятості. Безробітним, які зареєстровані в центрах зайнятості в районах проведення бойових дій або на тимчасово непідконтрольній території та звернулися до центрів зайнятості інших районів, нарахування виплати допомоги по безробіттю продовжується з урахуванням даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру та Єдиної інформаційно-аналітичної системи Державної служби зайнятості.

 

Чи можна відмовитись від запропонованої службою зайнятості роботи?

     Так. Але для цього необхідно знати визначені Законом України «Про зайнятість населення» критерії підходящої для Вас роботи.

    7 травня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» від 21.04.2022 № 2220-IX. Тепер належною для безробітного, який перебуває на обліку більше 30 днів та для осіб, які не мають професії (спеціальності) і вперше шукають роботу підходящою вважається робота, яка не потребує кваліфікації (спеціальності), професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці.

     Запрошуємо роботодавців Київщини долучатися до співпраці з Київською обласною службою зайнятості, а також отримати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час проведення воєнного стану в Україні.

      Відповідно до «Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час проведення воєнного стану в Україні», затвердженого постановою КМУ від 20.03.2022 року №331, компенсація витрат надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, за таких умов:

  • роботодавець перебуває на обліку як платник єдиного внеску;
  • розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством;
  • подання в установленому законодавством порядку податкової звітності за IV квартал 2021 р. або річної звітності за 2021 рік.