Кількість оплачуваних управлінням соцстраху Київщини лікарняних зросла на 50,5% за один місяць

Дата: 10.11.2020 14:37

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області фіксує значне зростання кількості листків непрацездатності, що надаються на оплату до ФССУ.

Динаміка збільшення числа лікарняних і днів непрацездатності застрахованих осіб спостерігається з початку осені. Відповідно зростають видатки Фонду на фінансування допомог по тимчасовій втраті працездатності.

За оперативними даними у жовтні поточного року кількість лікарняних листків у порівнянні з вереснем збільшилась на 50,5%, на 30,12% зросла кількість днів непрацездатності, сума витрат зросла на 35,4% або на 11,9 млн грн.

Ріст числа листків і днів непрацездатності пов'язаний із сезонним підвищенням захворюваності на респіраторні хвороби, збільшенням потреби у догляді за хворими дітьми, ізоляцією від COVID-19 контактних осіб, а також безпосереднім захворюванням українських працівників на коронавірусну хворобу.

Темпи зростання кількості листків по тимчасовій непрацездатності є найбільшими в регіонах, у яких обласні центри віднесено до «червоного» та «помаранчевого» рівнів епідемічної небезпеки за результатами засідання Державної комісії ТЕБ та НС.

Нагадаємо, упродовж жовтня обласне управління прийняло на оплату майже 13,2 тис. листків непрацездатності. Загальна сума склала 45,53 млн. гривень.