У жовтні кількість лікарняних по ізоляції від COVID-19 зросла на 46%

Дата: 05.11.2020 14:36

У жовтні кількість лікарняних по ізоляції від COVID-19 зросла на 46%

Упродовж жовтня управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області прийняло на оплату 489 листків непрацездатності, які були видані працівникам для самоізоляції від COVID-19 під медичним наглядом. Це на 46% більше, ніж у вересні цього року.

Загалом з початку пандемії обласне управління компенсувало втрачений за час ізоляції від коронавірусної хвороби заробіток для 1331 застрахованої особи, з яких 245 – медичні працівники. На це направлено майже 1,6 мільйони гривень.

Виплати здійснюються Фондом з метою забезпечення захисту застрахованих осіб і протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Нагадаємо, у вересні кількість прийнятих на оплату лікарняних, виданих через ізоляцію, зросла на 186,3% порівняно з серпнем та склала 335 листків непрацездатності.

Пройти оплачувану за кошти Фонду самоізоляцію працюючі українці можуть в разі безпосереднього контакту з хворим на COVID-19. Сума виплат від Фонду складе 50% середнього доходу незалежного від тривалості страхового стажу для всіх застрахованих осіб та 100% – для медичних працівників.

На період карантину відкрити листок непрацездатності для ізоляції від COVID-19 можливо у дистанційному режимі – для цього працівник має телефоном звернутись до свого сімейного лікаря.

Щоб отримати від Фонду допомогу, необхідно передати отриманий листок непрацездатності із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від COVID-19–11» своєму роботодавцю.

У свою чергу, роботодавець на підставі отриманого від працівника лікарняного листка оформлює заяву-розрахунок, у якій вказує причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19, та передає її до Фонду на фінансування. ФССУ забезпечив можливість зробити це в дистанційному режимі або безконтактно.