Центри з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин: основні завдання та взаємодія

Центри з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, відіграють важливу роль у координації пошукових процесів і наданні допомоги родичам зниклих осіб. Їхня діяльність спрямована на ефективну організацію комунікацій і розслідувань з метою повернення зниклих.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ЦЕНТРІВ:

1. Моніторинг заяв та повідомлень — Центри здійснюють постійний контроль за надходженням інформації про зниклих осіб.

2. Організація зустрічей з громадськими організаціями та об'єднаннями родин — важливо налагодити ефективну взаємодію з тими, хто також займається пошуком.

3. Індивідуальні та колективні прийоми громадян та родин — створення умов для підтримки та інформування родичів зниклих.

4. Координація з іншими спеціалізованими центрами — постійна взаємодія з представниками поліції та інших державних служб.

5. Аналіз стану службової діяльності поліції — оцінка ефективності розслідувань щодо зниклих осіб.

6. Перевірка стану розслідувань — повний аудит кримінальних проваджень.

7. Контроль оперативно-розшукових робіт — Центри здійснюють нагляд за виконанням дій у рамках ОРС (Оперативно-розшукових служб).

8. Допомога в зборі біологічних зразків для ДНК-експертиз — цей процес є одним із ключових кроків у ідентифікації зниклих осіб.

9. Медійне висвітлення результатів — активне інформування суспільства про досягнення та перебіг розслідувань.

ВЗАЄМОДІЯ ЦЕНТРІВ:

Центри співпрацюють з різними органами державної влади та міжнародними організаціями, такими як:

• Підрозділи Міністерства оборони

• Служба безпеки України

• Органи прокуратури

• Міжнародний комітет Червоного Хреста

Ця тісна співпраця забезпечує координацію дій і обмін інформацією, що значно підвищує ефективність пошукових заходів.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

• Центр розшуку у м. Київ Адреса: вул. Дегтярівська, 15-А; вул. Митрофана Довнар-Запольського, 10 Електронна пошта: su_militarydepartment01@ukr.net Гаряча лінія: (066) 157 55 13

• Інший центр розшуку у м. Київ Адреса: вул. Антоновича, 114; вул. Володимирська, 15 Електронна пошта: slidstvo_su_kyiv@ukr.net Гаряча лінія: (063) 478 61 37

Алгоритм дій для розшуку зниклого безвісти та отримання витягу з Реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин