Фото без опису

Гарячка Західного Нілу: що потрібно знати та як уберегтися

За інформацією Центра громадського здоров’я МОЗ України з початку серпня цього року зареєстровано 41 лабораторно-підтверджений випадок захворювання на гарячку Західного Нілу, а з початку року — 50 випадків. У літній період хворобу діагностували також в Києві та Київській області. Бориспільська районна філія Державної установи «Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоров’я України» нещодавно повідомила про випадки захворювань на Гарячку Західного Нилу в Бориспільському районі, два з яких виникли в м. Переяслав (один нажаль з летальним наслідком).

Геморагічна гарячка Західного Нілуце небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів. У більшості людей інфекція протікає безсимптомно, проте у 20% хворих розвивається грипоподібні захворювання, що характеризується різким підвищенням температури, головним болем, болем у горлі, м'язах, суглобах і спині, слабкістю, нудотою і діареєю. Можуть бути також висипання на тілі, збільшення печінки та селезінки, ураження нервової системименінгіт, енцефаліт, ознаки ураження головного мозку (розлади свідомості, парези, паралічі).

Інфікована людина не заразна.

Головним джерелом та резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є перелітні птахи, які у крові мають високі концентрації вірусу. Переносниками захворювання є комарі, які інфікуються під час харчування кров’ю інфікованих птахів та потрапляють в організм людини у вигляді вірусу під час укусів комарами.

Специфічного лікування хвороби не існує. Вакцина для запобігання захворюванню людей не розроблена. Лікування симптоматичне.

Після перенесеної хвороби формується стійкий імунітет.

Для індивідуальної профілактики рекомендовано: передусім берегтися від комариних укусів, носіти захисний одяг, використовувати антимоскитні сітки на вікнах, фумігатори та репеленти.

Якщо Ви помітили в себе симптоми грипу чи ГРІ невдовзі після укусів комарів, не займайтеся самолікуванням, негайно зверніться до лікаря.