Профілактика отруєнь дикорослими грибами.
Профілактика отруєнь дикорослими грибами.
Настав початок грибної пори, у лісі з'являються гриби, які з нетерпінням чекали зголоднілі по тихому полюванню грибники.
Гриби містять значну кількість азотистих речовин, білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин. Клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею.
Вживати гриби не рекомендовано вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років.
Найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, вирощеними штучно, які підлягають контролю та продаються в магазинах, супермаркетах, на офіційних агропродовольчих ринках, та грибних фермах.
Чому відбувається отруєння грибами.
Найчастіше отруєння трапляються з причин зовнішньої схожості їстівних та отруйних грибів, що випадково потрапляють у кошик. Отруїтися можна не лише отруйними грибами, але й їстівними, якщо вони не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях.
Щоб уникнути такої помилки, яка може стати фатальною, необхідно навчитися відрізняти небезпечні гриби від добрих їстівних грибів та запам’ятати важливі правила.
Як запобігти отруєнню грибами?
- Збирайте лише ті гриби, в яких Ви впевнені на 100%;
- Не збирайте грибів під час посухи;
- Не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів;
- Не збирайте грибів, що ростуть поблизу трас чи на забруднених територіях;
- Не купуйте гриби на стихійних ринках;
- Не куштуйте сирі гриби;
- Готуйте гриби протягом першої доби після збирання;
- Варіть гриби не менше трьох разів, щоразу в чистій підсоленій воді не менше 30 хвилин;
- Страви з грибами зберігайте в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.
Симптоми отруєння грибами можуть з’явитися у різний час – від 30 хвилин до кількох діб – залежно від виду грибів, які ви вживали. Основними симптомами є:
- Нудота;
- Блювання;
- Різкий біль у животі;
- Діарея;
- Запаморочення;
- Підвищення температури тіла;
- Зниження пульсу;
- Задуха;
- Судоми;
- Відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги);
- Марення, поява галюцинацій
За наявності будь-яких з перелічених симптомів негайно зверніться до лікаря! Не займайтесь самолікуванням, це небезпечно для життя!