Новий Порядок проведення призову громадян на військову службу

16 травня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 560, якою затверджено новий Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період. Ця постанова встановлює чіткі правила та процедури для забезпечення належного виконання призову.

Основні положення постанови № 560

1. Механізм проведення призову:

• Постанова визначає, що призов громадян на військову службу під час мобілізації здійснюється відповідно до затверджених планів, які розробляються з урахуванням потреб Збройних Сил України та інших військових формувань.
  2. Організація та проведення призову:

• Призов організовується територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), які відповідають за підготовку та проведення заходів щодо призову громадян.
    • Громадяни, які підлягають призову, отримують повістки та зобов'язані з'явитися до ТЦК та СП у визначені строки.
  3. Відстрочка та звільнення від призову:

• Порядок передбачає чіткі підстави для надання відстрочки від призову та звільнення від призову, включаючи медичні, сімейні та соціальні причини.
    • Зокрема, громадяни, які доглядають за непрацездатними родичами, або ті, хто мають певні захворювання, можуть отримати відстрочку або звільнення від призову.
  4. Перевірка підстав для відстрочки:

• Територіальні центри комплектування перевіряють документи, що підтверджують підстави для відстрочки, та приймають відповідні рішення щодо їх надання або відмови у відстрочці.
  5. Порядок оскарження рішень:

• Громадяни мають право оскаржити рішення щодо призову, відстрочки або звільнення у встановленому порядку. Це може здійснюватися через звернення до ТЦК та СП або до суду.

Постанова набрала чинності з 24 травня 2024 року, і відтоді діють нові правила, які забезпечують прозорість та ефективність проведення призову на військову службу під час мобілізації.

Для детальнішого ознайомлення з текстом постанови можна відвідати офіційний сайт Кабінету Міністрів України​ (KMU.gov.ua)​​ (IPS Liga Zakon)​.