Форум громад: психосоціальні сервіси

6-7 червня 2024 року в м.Києві, відбувся Форум громад, присвячений психосоціальним сервісам. Захід зібрав представників різних громад, державних та міжнародних організацій, які обговорювали важливі питання, пов'язані з психосоціальною підтримкою населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Основні теми та обговорення

Форум розпочався з виступів представників різних експертів та менеджерів, які акцентували увагу на важливості надання психосоціальної допомоги в умовах війни. Однією з головних тем були юридичні аспекти супроводу родин військовослужбовців, ветеранів та ВПО. Було розглянуто роль сім'ї та освітнього середовища у формуванні безпеки та підтримки, а також проблеми залежностей.

Учасники та партнери

Захід об'єднав представників понад 30 громад, серед яких були:

 1. Мішково-Погорілівська ТГ (Миколаївська обл.)
 2. Горохівська ТГ (Миколаївська обл.)
 3. Колодіївська ТГ (Івано-Франківська обл.)
 4. Воскресенська СР (Миколаївська обл.)
 5. Костопільська ТГ (Рівненська обл.)
 6. Чернігівська МР (Інклюзивно-ресурсний центр)
 7. Чорнобаївська ТГ (Херсонська обл.)
 8. Агрономічна ТГ (Вінницька обл.)
 9. Яготинська МТГ (Київська обл.)
 10. Дубенська МТГ (Рівненська обл.)
 11. Новобілоруська ТГ (Чернігівська обл.)
 12. Коропська СР (Чернігівська обл.)
 13. Ташанська ОТГ (Київська обл.)
 14. Варвинська ТГ (Чернігівська обл.)
 15. Кодильська ТГ (Одеська обл.)
 16. Дрогобицький творчий осередок (Львівська обл.)
 17. Отинійська ТГ (Івано-Франківська обл.)
 18. Доброславська ТГ (Одеська обл.)

Також були присутні представники міжнародних та релігійних спільнот, громадських організацій, медіа і соціально-відповідального бізнесу. Участь у форумі взяли партнери, такі як:

 • HIAS
 • UNHCR
 • People in Need
 • USAID
 • Norwegian Refugee Council
 • Save the Children

Підсумки та результати

Протягом двох днів форуму було проведено численні панельні дискусії та презентації, присвячені методам надання соціальних послуг та доступу до ресурсів. Особливу увагу було приділено питанням інформування населення про соціальні послуги, консультування щодо працевлаштування та фінансової допомоги, підтримки осіб з інвалідністю та створення безбар'єрного середовища.

Висновки та рекомендації

За підсумками форуму були сформульовані рекомендації для покращення психосоціальної підтримки в громадах. Зокрема, наголошувалось на важливості співпраці між державними органами, громадськими організаціями та міжнародними партнерами. Також було підкреслено необхідність розвитку локальних програм підтримки та навчання спеціалістів, що працюють з ВПО та іншими вразливими групами населення.

Цей захід став важливим кроком у зміцненні спроможності громад України ефективно реагувати на виклики, пов'язані з соціальною підтримкою населення під час військових дій та післявоєнного відновлення.


Фото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису