Війна стала найбільшим випробуванням для українців, нашої національної гідності та волелюбності. У цьому страшному конфлікті, який розпочався у 2014 році, загинули тисячі військових та мирних громадян. На металевих конструкціях Алеї розміщені світлини 15 полеглих Героїв – вихідців Ташанської громади. Військовослужбовці, священнослужителі, представники Ташанської територіальної громади, установ і організацій, депутати, учні, рідні та близькі загиблих воїнів, жителі громади зібралися, аби віддати шану тим, хто віддав життя за Україну. Представники духовенства відправили панахиду за загиблими Героями. Перед присутніми виступив голова громади Василь Вовчанівський. «Ця Алея стане для нас усіх символічним місцем, яке щодня має нагадувати про подвиг наших Героїв. Про те, якою ціною дається нам наша свобода. Про те, яку ціну платять воїни за наші мирні ранки та спокійні ночі. Сьогодні ми разом з рідними відчуваємо великий біль та смуток, вшановуючи наших Героїв. Ми хочемо лише одного, щоб ця Алея не поповнювалась. Щира вдячність батькам за Героїв! Вони у нашій пам’яті назавжди…» – зазначив голова. На відкритті поіменно згадали кожного загиблого воїна Ташанської громади:

Жало Михайло Михайлович с. Помоклі

Зражевський Андрій Васильович с. Ульянівка

Краснюк Віталій Миколайович с. Ташань

Іванов Олексій Петрович с. Мала -Каратуль

Свищо Степан Степанович с. Мала-Каратуль

Орловський Дмитро Станіславович с. Помоклі

Терещенко Віталій Васильович с. Чопилки

Овдієнко Олександр Анатолійович с. Ташань

Кулічевський Олександр Борисович с. Горбані

Стіпахно Олександр Вікторович с. Ташань

Бусловський Сергій Павлович м. Яготин

Миколаєнко Сергій Миколайович с. Положаї

Максименко Віталій с. Мала-Каратуль

Журбас Олексій Євгенійович с. Мала-Каратуль

Болбот Юрій Миколайович с. Пологи-Вергуни

Ступак Микола Борисович с. Мала Каратуль

Алея Пам’яті – це про вічне життя, про життя тих, хто став небесним військом та увійшов в історію як Герой, захисник… Ми ніколи не забудемо їх, наших воїнів світла, і молимося, аби на цій Алеї не збільшувалась кількість світлин. Вічна слава загиблим Героям України!