Головні правила пожежної безпеки під час відпочинку в лісі
Пожежа — стихійне лихо, що має катастрофічні наслідки для природи й людей. Найчастіше лісова пожежа провокується людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті недопалки, іскри вихлопів. Рідше вона починається в результаті удару блискавки в сухостійне дерево або внаслідок тривалого тертя дерев. Найбільш пожежонебезпечними ліси стають у період сухої та спекотної погоди.
Скоро розпочинається час пікніків, які зазвичай не обходяться без багаття. Одне лихо — далеко не всі знають, як правильно розпалювати багаття. А як?
Якщо ви з друзями багато років виїжджаєте на те саме місце, користуйтеся старими кострищами. Своїми, чужими — не важливо. А важливо, щоб багаття горіло на галявині, подалі від дерев і кущів. Інакше від полум’я можуть спалахнути гілки, а там і до лісової пожежі недалеко. Якщо старого кострища немає, виберіть рівне місце посередині галявини, подалі від дерев і кущів.
Не кладіть відразу занадто багато дров — велике полум’я не гріє, а обпалює, і стежити за ним складніше. Поки багаття горить, дивіться, щоб іскри не розліталися. Тримайте напоготові засіб пожежогасіння.
Перед тим як йти, обов’язково залийте вугілля водою, навіть якщо вам здається, що воно остаточно згасло. І не забудьте забрати із собою сміття — порожні пластикові пакети та пляшки, консервні бляшанки, серветки. Складіть сміття в пластиковий пакет і викиньте в перший же сміттєвий контейнер, який побачите дорогою додому.
Не розпалюйте багаття в лісі, якщо в цьому немає нагальної потреби. Пам’ятайте: за жодних умов не можна розпалювати багаття під пологом хвойного молодняку, на торф’яних ґрунтах, а також у пожежонебезпечну погоду.
Причинами пожежі в лісі можуть стати блискавка або засуха, але головною причиною виникнення пожеж у лісі є необережність людини.
Пам’ятайте, що вкрай небезпечно:
кидати палаючі сірники, недопалки;
палити суху траву;
розводити вогнища;
залишати в лісі промаслені або просочені іншою горючою речовиною клапті тканини
Вогонь легковажності не пробачає! Вогонь і все, що з ним пов’язане, при невмілому, недбалому поводженні з ним може завдати великого лиха, призвести до загибелі людей, значних матеріальних збитків, взагалі до катастрофи.