Фото без опису

Верховна рада ухвалила закон, який вирішує низку суттєвих проблем пенсійного забезпечення

☝️Через повномасштабну війну у частині  українців, серед інших проблем, виникли проблемні питання із призначенням пенсій.

Україна розірвала дипломатичні відносини з країною-агресором. Тому контакти та документообіг між державними установами – у т.ч. Пенсійними фондами – були  припинені, а обмін документами, – неможливий.

Як наслідок, українці, які переїхали до України з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької та Луганської областей, не могли виконати вимогу діючого до сьогодні закону – підтвердити, що не отримують пенсію від пенсійних органів рф, і відповідно, отримати призначення пенсії в Україні.

Крім того, рф і Україна вийшли з Угоди між державами-учасницями СНД про гарантії прав громадян цих країн щодо пенсійного забезпечення. У зв’язку з цим українці, які частину свого професійного життя працювали в РФ, Білорусі, Вірменії, Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані, Узбекистані, втратили можливість включати періоди такої роботи в свій страховий стаж в Україні.

ℹ️ Для розв'язання цих питань Мінсоцполітики розробило законопроєкт (https://bit.ly/4b9T2Ar) №9453, який сьогодні Парламент ухвалив в другому читанні і в цілому. 👇

Ухвалений законопроєкт вирішує цілу низку суттєвих проблем у сфері пенсійного забезпечення:

✅ спрощується механізм відновлення виплати пенсій для кримчан. Скасовано вимогу отримання інформації від Пенсійного фонду рф;

✅ для визначення права на пенсію враховуватиметься страховий стаж, одержаний в інших країнах, навіть якщо з цією країною не укладено угоду щодо пенсійного забезпечення;

✅ до  страхового стажу при призначенні пенсії в Україні не зараховуватиметься  робота на країну-агресора після 2014 року.

🔗 Про всі зміни детально розповідаємо на нашому сайті (https://www.msp.gov.ua/news/23678.html)