Фото без опису

Волонтерський рух в Україні став феноменом, який продемонстрував світові єдність нашого суспільства і готовність протистояти агресору. Але шахраї вловили тренд і почали видавати себе за волонтерів і благодійні фонди, аби привласнити донати людей.

Як перевірити приватну особу або волонтера

Якщо вас просять скинути гроші на збір ваші друзі чи знайомі - проблем виникнути не має.  Але варто переконатися, що повідомлення опубліковане справді цією людиною, а не шахраєм, який отримав доступ до акаунту користувача.

В інших випадках для перевірки збору рекомендуємо низку кроків, серед яких:

🔹попросіть звіти за попередні періоди та збори;
дізнайтеся більше про цю особу чи волонтера;
🔹скористайтеся пошуком зображень в Google (https://images.google.com/)  для перевірки фотографій та скріншотів документів під збором;
🔹перевірте справжність посвідчення волонтера та ін.

Як перевірити благодійний фонд та громадську організацію

Шахраї можуть прикриватися відомими фондами або вигадують неіснуючі. Щоб переконатися, що благодійний фонд чи громадська організація справжні, зробіть такі кроки:

🔸перевірте їх членство в професійних асоціаціях, на кшталт https://vboabu.org.ua/;
🔸перевірте, чи внесений ЄДРПОУ до реєстрів (https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search);
🔸попросіть відомості про засновників та звіти за попередні роки – це публічна інформація;
🔸дізнайтеся про співпрацю з відомими організаціями, волонтерами та публічними особами та ін.

Окрім цього, не вводьте повні дані банківської картки (термін дії, CVV-код) при здійсненні пожертв - ця інформація може потрапити до шахраїв.

Якщо ви все ж побоюєтеся відправляти кошти невідомим волонтерам і організаціям, завжди можна долучитися до зборів відомих фондів.

Повну версію рекомендацій читайте на сайті Кіберполіції http://(https://cyberpolice.gov.ua/news/donatyty-na-zaxyst-ukrayiny-rekomendacziyi-vid-kiberpolicziyi-yak-ne-staty-zhertvoyu-shaxrayiv-8559/). 

І пам’ятайте: маленьких донатів не буває і кожна гривня наближає нашу Перемогу!