Фото без опису

З 1 березня 2024 р. виплати буде продовжено для більшості нинішніх отримувачів, які належать до найбільш вразливих категорій.

Уряд ще на 6 місяців, автоматично продовжує виплати для ВПО, які не мають можливості  працювати, а саме:

✔️для пенсіонерів, у яких станом на 1 січня 2024 року  розмір пенсії  не перевищує 9 444 грн;

✔️осіб з інвалідністю I чи II групи, дітей з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворих дітей;

✔️дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа віком до 23 р., а також батьків-вихователів і прийомних батьків.

Проте значна кількість ВПО також зможуть отримати виплати ще на 6 місяців, після подання нової заяви. Це зокрема:

● малолітня дитина, яка прибула в нову громаду без супроводу законного представника;
● вагітна жінка після 30-го тижня вагітності (27-го тижня вагітності – для жінок, яких віднесено до I–IV категорій осіб, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС);
● людина, яка втратила працездатність, але не має права на пенсійну виплату та /або отримує державну соціальну допомогу;
● якщо людина працездатного віку не працює, але зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна чи така, що шукає роботу, і при цьому в сім’ї є діти, які відвідують садочки або навчальні заклади;
● особа, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, особою, яка досягла 80-річного віку, або за тяжкохворою дитиною.

Також за заявою допомога продовжуватиметься, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 9444 грн:

▪️для осіб працездатного віку, які не працюють і доглядають за дитиною до 14 років;
▪️або сімей, у яких виховується троє і більше дітей до 18 років (при цьому всі діти проживають в сім’ї і не виховуються в інтернатних закладах).