В межах проєкту «Надання психосоціальної підтримки та забезпечення правосуддя як складової частини кращого догляду для вразливих дітей», що реалізується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), ГО «ВГЦ «Волонтер» у партнерстві з ГС «Українська мережа за права дитини» та ГО «Ліга Медіаторів України» та під супроводом Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх впроваджується ініціатива з розвитку соціальної послуги медіації.

У межах цієї ініціативи передбачено: ­

відібрати 30 територіальних громад з Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Полтавської, Харківської, Чернігівської та Чернівецької областей;

­ від кожної громади підготувати по 1 фахівцю до проведення сімейної медіації;

­ надати супервізійну підтримку фахівцям, які пройдуть навчання, для розвитку навичок проведення медіації; ­

забезпечити методичний супровід визначених територіальних громад у впровадженні соціальної послуги медіації, розвитку необхідної взаємодії для цього.

Терміни реалізації: лютий-вересень 2024 року.

За результатами цієї діяльності планується:

- відпрацювати навчальну програму з сімейної медіації для надавачів соціальних послуг;

- розробити методичні рекомендації щодо організації надання соціальної послуги медіації, у тому числі на засадах взаємодії з професійними об'єднаннями медіаторів, суб'єктами, що забезпечують проведення медіації та медіаторами, які практикують індивідуально, для їх залучення до надання цієї послуги.

Соціальна послуга медіації є дуже актуальною, особливо під час воєнного стану, коли через високий рівень стресу, розірвання родинних зв’язків внаслідок переміщення значної кількості сімей з дітьми виникають сімейні конфлікти і спори, що стосуються прав та інтересів дитини.

Конкурси та вакансії (volunteer.kyiv.ua)