Фото без опису

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, сільськогосподарський товаровиробник – зокрема, фізична особа – підприємець, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Власна сільськогосподарська продукція – сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари), що підпадає під визначення груп 1 – 24 УКТ ЗЕД, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється, збирається, виготовляється, виробляється, переробляється безпосередньо виробником цієї продукції – власником, орендарем або користувачем на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, або на давальницьких умовах - п.п. 14.1.33 прим. 1 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій затверджений Постановою КМУ від 23.08.2000 №1336 (далі – Перелік).

ФОП – платники ЄП другої – четвертої груп – сільськогосподарські товаровиробники, діяльність яких відповідає критеріям, зазначеним у п.п. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, можуть самостійно обрати більш підходящий для них пункт Переліку та не застосовувати РРО/ПРРО, а застосовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій при здійсненні роздрібної торгівлі на території села продукцією власного виробництва, за умови:

- обрання п. 4 Переліку – до досягнення 250 тис. грн. на один структурний) підрозділ (пункт продажу товарів) при здійсненні роздрібної торгівлі продукцією власного виробництва;

- обрання п. 1 Переліку – до досягнення 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року,  – при здійснені роздрібної торгівлі товарами (крім підакцизних товарів).

У разі перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій такі особи зобов’язані в місячний термін з дати перевищення зареєструвати та проводити розрахунки з застосовуванням РРО та/або ПРРО.

Пунктом 1 Переліку визначено, що ФОП – платники ЄП мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО з використанням РК/КОРО при здійснені роздрібної торгівлі на території села товарами (крім підакцизних товарів).

Пункт 1 Переліку не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:
 - роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;

- ФОП також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема, через Інтернет;
 - сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО/ПРРО.
 Залишаємось на зв’язку: 

           Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua