Фото без опису

Поруч з численними змінами в порядку призначення допомоги на проживання ВПО, відбулися також і зміни процедури отримання довідки переселенця.

Про це повідомляє ТРИБУН, з посиланням на Юридичний порадник для ВПО.

Так, постановою Кабміну №1126 від 21 листопада 2023 р. передбачено, що:

1. На отримання довідки не мають права особи, які перемістилися в межах тимчасово окупованих РФ територій, щодо яких не визначено дати завершення тимчасової окупації РФ, перелік яких затверджений Мінреінтеграції.

Наприклад, якщо особа перемістилася з м. Маріуполя до м. Скадовськ, і залишається на тимчасово окупованій території, то права на довідку ВПО вона не має.

2. Окрім осіб, які перемістилися із небезпечних регіонів з Переліку, право на довідку також мають особи, у яких житло внаслідок збройної агресії РФ, знищене або пошкоджене до ступеня непридатного для проживання.

3. У довідці та в заяві про взяття на облік дитини, яка народилась у внутрішньо переміщеної особи, зазначається остання адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання батьків (одного з батьків).

Наприклад, якщо у сім'ї ВПО з м. Мар'їнки народилася дитина у м. Тернополі, в її довідці буде вказана адреса “прописки” батьків – м. Мар'їнка.

4. Доказами, що підтверджують факт проживання на території населеного пункту, з якого здійснюється внутрішнє переміщення, включено також:

- копії документів, до яких вносилися відомості про місце проживання, або

- витяг з реєстру територіальної громади, або

- е-паспорт/е-паспорт для виїзду за кордон, які містять відомості про задеклароване/зареєстроване місце проживання (у тому числі виданих/сформованих на ім’я батьків (одного з батьків) або інших законних представників).

При цьому достатньо надати один з таких документів.

Рішення органу соціального захисту населення про те, що надані відомості не є достатньо обґрунтованими, можна оскаржити до територіальних органів Нацсоцслужби або у судовому порядку.

5. Окремою підставою для скасування довідки є повідомлення внутрішньо переміщеною особою про повернення до покинутого місця проживання.

Виняток: ВПО, житло яких знищене або пошкоджене до стану непридатного для проживання. Таким особам довідка не скасовується.