Фото без опису

Посвідчення волонтера - це документ встановленого зразка, який видається з метою підтвердження факту набуття ними статусу волонтера та надає їм право займатися волонтерською діяльністю.

 

Хто має право видавати посвідчення волонтерам, що підтверджують їх особу? 

 

В Законі України “Про волонтерську діяльність” зазначено, що посвідчення волонтера можуть отримати ті, хто займається волонтерською діяльністю у організаціях та установах, що залучають до своєї роботи волонтерів. Залучати можуть організації та установи, які є неприбутковими, такі як громадські об'єднання, благодійні організації, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства, установи, організації тощо.

 

Отже, видавати посвідчення волонтера можуть:

 

органи державної влади;

органи місцевого самоврядування (сільська, селищна, міська рада);

громадські об'єднання;

благодійні організації;

державні та комунальні підприємства, установи організації;

штаби місцевого ТРО, ЗСУ;

інші неприбуткові організації, які залучили волонтера до своєї діяльності.

У яких випадках Вам може знадобитись посвідчення волонтера?

 

Цей документ засвідчує особу та визначає вид волонтерської діяльності. Він сприяє здійсненню робіт та послуг безоплатно, що надаються волонтерами, і спрощує їх виконання. Крім того, цей документ створює необхідні умови для здійснення волонтерської діяльності та гарантує захист прав волонтера.

 

Чи обов’язково видавати посвідчення волонтера? 

 

Законом України “Про волонтерську діяльність” не передбачено обов'язковості для організацій та установ видавати посвідчення волонтерам, яких залучають до своєї діяльності.

 

Де можна знайти зразок посвідчення волонтера? 

 

Примірний зразок посвідчення волонтера затверджено наказом Міністерства соціальної політики від 29.12.2014 № 1100. Ознайомитися з ним можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v1100739-14#Text