Африканська чума свинейвисококонтагіозна хвороба свиней, що характеризується гарячкою, геморагічним діатезом, значними крововиливами, дистрофічно - некротичними змінами у внутрішніх органах, надзвичайно високою смертністю.

Вірус дуже стійкий і довго зберігається в навколишньому середовищі, швидко розповсюджується серед свинопоголів’я. Хворіють домашні та дикі свині.

Наразі безпека щодо АЧС кожного господарства, в якому утримуються свині, залежить не тільки від фахівців ветеринарної медицини, а й від самих власників свиней!

Симптоми:

• раптова загибель свиней без прояву клінічних ознак;

• підвищення температури тіла до 40,5;

• втрата апетиту сильна спрага слабкість чи параліч тазових кінцівок;

• хитка хода, швидке утруднене дихання, кашель блювота, діарея (іноді з кров’ю), частіше запор;

• кроваві чи гнійні виділення з очей та носа, синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п’ятачка та кінцівок;

• можливі аборти у свиноматок;

З метою запобігання занесення вірусу АЧС на підпорядковану територію, забороняється ввезення з територій, неблагополучних щодо АЧС:

• домашніх свиней і диких кабанів;

• яйцеклітин/ембріонів домашніх свиней і диких кабанів;

• сирого м’яса домашніх свиней і диких кабанів;

• усіх видів м’ясних продуктів, отриманих від домашніх свиней і диких кабанів, які не піддавались обробленню, що гарантує знешкодження вірусу АЧС;

З метою недопущення занесення збудника АЧС на територію Бориспільського району, звертаємо Вашу увагу на необхідності забезпечення наступних заходів у господарстві:

• утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

• не згодовувати свиням харчові відходи. Проте якщо в цьому є необхідність обов’язково прокип’ятити їх уздовж 20-30 хв та охолодити перш ніж згодовувати тваринам;

• обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби та інвентар;

• не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

• не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

• не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

• при виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно повідомте ветеринарну службу!

Лікувати тварин заборонено. У випадку виявлення вогнища інфекції практикується поголівне знищення свиней безкровним методом, а також ліквідація всіх тварин у радіусі 10 кілометрів від нього. Хворих свиней, та тих, які контактували з хворими тваринами, забивають. Трупи свиней спалюють.

У разі раптової загибелі свиней негайно інформувати:

1. Бориспільську районну державну лікарню ветеринарної медицини, м. Бориспіль, вул. Польова, 26, тел. 045 95 6-64-49.

2. Переяславську державну дільничу лікарню ветеринарної медицини, м. Переяслав, вул. Ярмаркова, 51, тел. 045 67 3-74-32.

3. Яготинську державну дільничу лікарню ветеринарної медицини, м. Яготин вул. Героїв Танкістів, 14, тел. 045 75 5-46-58.