Фото без опису

На території Бориспільського району на протязі вересня –жовтня 2023 року Держпродспоживслужбою району планується  проведення кампанії по  пероральній вакцинації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, єнотовидних собак).

На протязі останніх років (до 2022 року) даний захід проводився двічі на рік за допомогою авіатранспорту. В зв’язку з введенням воєнного стану використання літальних засобів цивільної авіації заборонено. Тому було прийнято рішення для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації по сказу на території Київської області, зокрема і в Бориспільському районі, провести імунізацію диких тварин наземним транспортом.

Такий вид розповсюдження вакцини  потребує проведення комплексу заходів планування і людських ресурсів. Кожна приманка з вакциною, яка вартує не малих коштів, потребує точного розповсюдження по місцях ймовірних шляхів переміщення диких тварин.

Що представляє собою приманка? Принада з вакциною - це брикет із запахом м'ясо-кісткового борошна. В середині принади запаяна капсула з вакциною. Брикет прямокутної форми: 5 на 3 см. Коричневого кольору з специфічним запахом.  

Ми всі знаємо, що дика тварина, зокрема лисиця,  досить обережна тварина і якщо відчуває небезпеку швидко змінює свій маршрут, особливо під час харчування.

Тому велике прохання, при виявленні такої принади в руки її не брати та  не пошкоджувати сам брикет.