Виплати здійснюються по 2200 грн. щомісяця після того, як була подана заявка та її узгодили партнери БФ в ООН.

З кінця жовтня благодійний фонд "Право на захист" почав грошові виплати українцям в партнерстві з ООН. Кожна особа може отримати 13200 грн. протягом шести місяців.

Ті, хто реєструвався на грошову допомогу до 1 вересня, отримають виплату лише за 3 місяці (6 600 грн). Додаткових виплат на зимовий період для них наразі не передбачено.

Хто отримує по 13 тисяч гривень.

В першу чергу допомогу отримують українці, які найбільше постраждали від бойових дій:

1. Родини (ВПО), які були переміщені протягом останніх 30 днів
  2. Постраждалі домогосподарства від раптових обстрілів, родини, які втратили члена родини; втратили засоби до існування (пошкоджений/втрачений магазин, ферма, худоба тощо) внаслідок проведення військових дій
  3. ВПО або люди, що перемістились більше ніж 30 днів тому, мають дохід менший ніж 5400 грн. на особу (за останні 3 місяці) та відповідають хоча б одному з критеріїв вразливості:
  4. Мають двох або більше дітей; є особи з інвалідністю;
  5. Домогосподарство ведеться однією особою (чоловіком або жінкою);
  6. Є вагітні жінки та жінки з грудними дітьми до 2 років;
  7. Мають людей похилого віку (55+ років) в родині.
  8. Ті українці, які вже отримали допомогу від інших організацій, не можуть отримувати виплати від БФ Право на захист.

Як та де подати заявку на підвищену допомогу.

Подати заявку можна в Києві, Київській (Бровари, Ірпінь, Буча), Харківській та Чернігівській областях.

В Київській області працює мобільна група, дві мобільні групи працюють в Чернігівській, повідомили представники фонду. В Харківській області йде організація роботи фонду, і скоро заявки почнуть приймати й там.

Документи для отримання підвищений виплат від ООН.

При реєстрації мають бути присутні всі члени родини, які постраждали і будуть отримувати допомогу з оригіналами документів.

Під час реєстрації, працівники БФ проводять невелике інтерв’ю з постраждалими, отримана інформація є конфіденційною і буде занесена в базу даних Благодійного фонду Право на захист.

Потрібно мати такі документи:

9. Паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  10. Податковий номер (необхідний для виплати допомоги);
  11. Під час реєстрації надається також номер телефону, на який будуть здійснюватися за необхідності дзвінки та прийдуть SMS-повідомлення із номером зарахування виплати.

12. Свідоцтво про народження дітей (за наявності);
  13. Номер банківської картки (необхідний для виплати допомоги). Картки єПідтримка не підходять;
  14. Будь-які документи, що підтверджують приналежність до категорії вразливості (довідки, витяги тощо).