Фото без опису

Хто має право на встановлення статусу члена сім’ї загиблого?

Утриманці загиблого або того хто пропав безвісти, батьки, дружина/чоловік, які не одружилися вдруге, діти, які не мають і не мали своїх сімей, діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття, діти, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти.

Розповсюджується на членів сім’ї військовослужбовців, резервістів, військовозобов’язаних, працівників, осіб рядового складу, осіб начальницького складу, Збройних Сил України, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Військових прокуратур, МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, Добровольчих та інших військових формувань, підприємств, установ, організацій, залучених в АТО, ДФС, поліції, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганських областях, перебуваючи в районах та у період здійснення зазначених заходів.

 

Що потрібно зробити, щоб отримати статус?

По-перше, потрібно зібрати необхідний пакет документів. До них входять:

 • заява;
 • довідка про безпосередню участь померлого в АТО (ООС);
 • свідоцтво про смертьповідомлення про загибель;
 • постанова штатної військово-лікарської комісії;
 • оригінал та копія паспорта заявника;
 • оригінал та копія ідентифікаційного коду заявника;
 • фотографія заявника розміром 3х4;
 • для дітей померлого: свідоцтво про народження заявника;
 • для батьків померлого: свідоцтво про народження померлого;
 • для дружини/чоловіка померлого: свідоцтво про одруження;
 • для дітей померлого, які не мають і не мали своїх сімей: довідка з ЖЕКу форма 3;
 • Для дітей померлого, які стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття: довідка медико-соціально експертної комісії про інвалідність.

Ці документи потрібно подати  до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Посвідчення члена сім’ї загиблого видається безкоштовно та особисто під розписку. Неповнолітнім дітям посвідчення члена сім’ї загиблого не видається. Інформація про неповнолітніх дітей вноситься в окрему главу довідки доданої до посвідчення матері (або іншого повнолітнього члена сім’ї). В разі неможливості отримати посвідчення самостійно, можна уповноважити іншу особу, оформивши нотаріальну довіреність.

Що таке довідка члена сім’ї загиблого і навіщо вона потрібна?

Для користування всіма пільгами, передбаченими чинним законодавством обов’язкова наявність довідки членів сімей загиблих в АТО. Її повна назва «Довідка для членів сімей осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».

Ця довідка видається кожному члену сім’ї загиблого, який має право на відповідний статус. Оформлює довідку військова частина на підставі наказу про виключення особи зі списків військової частини. Районний військкомат за місцем проживання особи, яка має право на таку довідку видає особі 2 примірники довідки. Без такої довідки члени сімей загиблих не зможуть скористатися пільгами у сфері медичного забезпечення та знижками на житлово-комунальні послуги.