З початку року до управління соцстраху Київщини надійшло та зареєстровано 320 повідомлень про нещасні випадки/гострі професійні захворювання (отруєння)

 

З початку року до відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області надійшло та зареєстровано 320 повідомлень (42 – зі смертельним наслідком) про нещасні випадки/гострі професійні захворювання (отруєння).

Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість повідомлень про нещасні випадки/гострі професійні захворювання (отруєння) зменшилась на 61,7%, кількість повідомлень про випадки зі смертельним наслідком зменшилась на 19,2 відсотка. Це зумовлено зменшенням у 3,5 раза (зі смертельним наслідком – більш ніж у 10 разів) кількості випадків інфікування медичних та інших працівників на COVID-19, роботи яких пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб (коронавірусом SARS-CoV-2) та розслідуються як випадки гострого професійного захворювання.

Незважаючи на суттєве зменшення повідомлень про смертельні випадки інфікування медичних та інших працівників на COVID-19, загальний рівень повідомлень про випадки із смертельним наслідком залишається доволі значним – 42, внаслідок великої кількості відповідних повідомлень, отриманих за нещасними випадками, що сталися під час виконання трудових обов’язків в умовах ведення бойових дій, пов’язаних з повномасштабною агресією рф проти України, в яких було смертельно травмовано 11 осіб.

Відділеннями управління зареєстровано 210 (із них 20 – смертельно) потерпілих від нещасних випадків на виробництві, на яких складено акти за формою Н-1, пов’язані з виробництвом.

З початку року порівняно з відповідним періодом 2021 року кількість страхових нещасних випадків, внесених до ЄІАС, завдяки проведенню ефективної профілактичної роботи зменшилась у 3,8 раза, кількість смертельно травмованих осіб зменшилась у 1,3 раза. Це зумовлено також значним зменшенням кількості страхових нещасних випадків внаслідок інфікування медичних та інших працівників на COVID-19, роботи яких пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження коронавірусом SARS-CoV-2, – 103. Зареєстровано відповідно 693, і смертельним наслідком – 18.

Необхідно окремо зазначити, що із загальної кількості складених та внесених до ЄІАС за 9 місяців 2022 року актів за формою Н-1/П зі смертельним наслідком (20) кількість відповідних актів, складених за смертельними нещасними випадками, що сталися під час виконання трудових обов’язків працівниками суб’єктів господарювання Київщини в умовах ведення бойових дій, пов’язаних із повномасштабною агресією рф проти України, складає 9 (45 відсотків).

 

 

На підприємствах Київщини серед кількості потерпілих у страхових нещасних випадках найбільше постраждали жінки

 

На підприємствах Київської області кількість потерпілих у страхових нещасних випадках становить 84 чоловіки та 126 жінок від загальної кількості.

Найбільше нещасних випадків і гострих профзахворювань сталося з працівниками таких професій: сестра медична (брат медичний), лікар загальної практики – сімейний лікар, водій автотранспортних засобів.

Серед причин страхових нещасних випадків переважають організаційні – 47,6 відсотка. Через психофізіологічні причини сталося 15,7%, техногенні, природні, екологічні та соціальні причини – 10,5%, технічні причини – 7,1%, інші причини – 19,1% нещасних випадків.