Прес-реліз від 09.04.2021 р.

 

Правова робота за I квартал 2021 року

 

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області продовжує представництво інтересів Фонду в судових інстанціях всіх рівнів та органах державної виконавчої служби, з питань примусового стягнення коштів Фонду.

За I квартал 2021 року Київський окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги про стягнення капіталізованих платежів до Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Станишівка» в сумі грошових вимог 213842,79 грн. 

Проводиться робота з ліквідаторами (ліквідаційними комісіями) підприємств з приводу заборгованості та її оплати перед управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

На розгляді в судах перебуває 22 справи щодо різних напрямків діяльності управління, з яких: у Першому апеляційному адміністративному суді –  1 справа, у Київському окружному адміністративному суді – 6 справ, в Окружному адміністративному суді м. Києва – 3 справи, у Господарському суді Київської області – 2 справи, у Верховному суді – 2 справи, у Подільському районному суді м. Києва – 1 справа, у Волинському апеляційному суді – 1 справа, у Макарівському районному суді Київської області – 1 справа, у Білоцерківському міськрайонному суді Київської області – 1 справа, у Святошинському районному суді м. Києва – 1 справа, у Ружинському районному суді Житомирської області – 1 справа, у Васильківському районному суді Київської області – 1 справа, у Шевченківському районному суді м. Києва – 1 справа.

На виконанні в органах виконавчої служби перебуває 49 справ щодо примусового стягнення заборгованості на підставі судових рішень.

З органами ДВС проводиться співпраця з приводу проведення щомісячних звірок по примусовому стягненню коштів Фонду, а також інші дії щодо контролю за станом виконавчих проваджень.

Прийнято 213 рішень про повернення страхових коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення порядку  використання страхових коштів Фонду та 4 рішення про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів Фонду. Зокрема, за неправомірно витраченими коштами Фонду на суму 659 957 грн. 27 коп., за штрафними санкціями - на суму в 415969 грн. 09 коп. та пені 12755 грн. 61 коп.

За порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності накладаються та стягуються адміністративні штрафи.

За результатами розгляду адміністративних справ було винесено 209 постанов про накладення адміністративного стягнення на суму 29380 гривень.