На Київщині майже 177 тис. страхувальників

Станом на 1 січня цього року в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області на обліку перебуває 176,9 тис. страхувальників, в тому числі: 74,8 тис. (42,3%) - юридичних осіб, 18,7 тис. (10,6%) - фізичних осіб, які використовують найману працю та 83,4 тис. (47,1%) - фізичні особи, які не являються роботодавцями, фермерські господарства – 0,05 тис. (0,03%). Про це інформує начальник відділу аналізу та контролю за використанням роботодавцями коштів Фонду обласного управління Вадим Грищук.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість страхувальників збільшилась на 3,5%, кількість юридичних осіб збільшилась на 4,6%, кількість роботодавців серед фізичних осіб зменшилась на 1%, збільшилась кількість ФОП без найманої праці на 3,7%. Кількість фермерських господарств збільшились на 12%.

З початку року на доходний рахунок управління надійшло 4276,15 тис. грн., а саме: неправомірно витрачених коштів за результатами перевірок – 2017,46 тис. грн., фінансових санкцій за недотримання законодавства про соціальне страхування – 1015,31 тис. грн., адміністративних штрафів – 79,8 тис. грн., капіталізованих платежів – 634,99 тис. грн., заборгованість минулих років по страхових внесках – 467,87 тис. грн., претензії за необґрунтовано видані листки непрацездатності – 44,9 тис. грн. та ін. – 15,89.

Значну суму недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду по управлінню виконавчої дирекції Фонду у Київській області станом на 1 січня 2021 року мають наступні страхувальники: ЗАТ «Переяслав-Хмельницький хлібозавод», ВАТ «Згурівський бурякорадгосп», Миронівське будівельно-монтажне управління, ВАТ «Ремонтно-будівельне управління», ДП «Сільськогосподарське підприємство «Нива», ВАТ «Фастів - Авто».

Щомісячно ведеться робота по погашенню заборгованості. Спеціалістами відділень даного напрямку роботи ведеться активна співпраця з органами ДВС.